Background

Poduszka finansowa

Można mieć dziesięć różnych polis majątkowych i dziesięć różnych polis na życie, ale to nie są produkty, które zabezpieczą nas przed wszystkim. Wręcz lepiej, żeby polisy zabezpieczały tylko te sprawy, które powodują dużą dziurę w naszym portfelu, a na mniejsze sprawy przygotować się poprzez poduszkę finansową.

Jest to określenie na oszczędności, do których mamy stosunkowo łatwy dostęp i najlepiej aby stanowiły sześciokrotność naszych miesięcznych przychodów. Te pieniądze mają nam służyć w razie nieprzewidzianych wydatków, a nie w razie chęci kupna nowego telewizora.

Dlaczego należy mieć stosunkowo łatwy dostęp do tych pieniędzy i co to znaczy? Chodzi o to, żeby te pieniądze nie kusiły w razie jakiejś promocji w sklepie czy podczas wakacji kiedy chcemy wydać więcej niż planowaliśmy. Jednocześnie nie warto trzymać ich na tym samym koncie, z którego płacimy kartą. Poduszkę finansową warto trzymać w części na koncie oszczędnościowym lub lokacie, a resztę zainwestować w bezpieczny sposób z możliwością szybkiej wypłaty. Jeśli nie wiesz jak to ogarnąć - jako doradca finansowy jestem od tego, żeby Ci w tym pomóc.

Background

Nie mogę się doczekać by Ci pomóc

Umów się na bezpłatną konsultację!

Umawiam się