Background

Budżet

“Zrobić budżet to wskazać swoim pieniądzom dokąd mają pójść, zamiast zastanawiać się gdzie się rozeszły.” John C. Maxwell

Ludzie nie znoszą budżetu, ale rzeczą, która w największy sposób wpływa na to czy na koniec miesiąca jesteśmy na plus czy na minus jest - Budżet. Nie chodzi o zrobienie tabelki w Excelu czy spisywanie paragonów w zeszycie, ale o bilans pomiędzy wpływami i wydatkami, świadomość przepływów jakie odbywają się w naszym portfelu.

Sposobów zarządzania pieniędzmi jest mnóstwo i nie ma jednego idealnego. Rzeczywistość wygląda często tak, że zarządzamy naszymi pieniędzmi na “autopilocie” przez co nie mamy nad tym pełnej kontroli.

Posługujemy się nawykami nabytymi w czasie życia i rzadko się nad tym zastanawiamy. Jeżeli nasze działania automatycznie zmierzają w stronę oszczędzania - to istnieje szansa, że będziemy mieć na koncie więcej niż mniej, natomiast jeśli w naszej naturze leży wydawanie wszystkiego do ostatniego grosza - cóż, możemy zaśpiewać pod koniec miesiąca “mniej niż zero”.

Moim zadaniem jako doradcy finansowego jest pomóc Ci określić bieżącą sytuację w Twoim budżecie oraz pomóc ułożyć plan, który łatwo będzie realizować. Ważne jest to, żeby na koniec dnia mieć więcej pieniędzy, a nie tylko siedzieć przy tabelkach i nic z tego nie mieć.

Background

Nie mogę się doczekać by Ci pomóc

Umów się na bezpłatną konsultację!

Umawiam się